Adest - Garážová vrata

 
Garážová vrata - Adest

Ušetřete za energie!

NEMUSÍTE PLATIT VÍCE ZA ENERGIE!
PŘEDOKENNÍ ROLETY = VAŠE ÚSPORA!

O přístupu našich energetických gigantů k občanům České republiky a jejich cenové politice se toho napsalo a namluvilo již opravdu dost. Nicméně výsledkem je, že všichni musíme čelit růstu cen energií a platit nehorázné částky. Proto je potřeba si, zvláště nyní uvědomit, že skutečná spotřeba energie je pouze na nás!
Není příliš mnoho cest jak opravdu efektivně snížit výdaje za energie. Pravděpodobně nejdůležitější je samozřejmě co nejdokonalejší zateplení domu. Jste si ale jisti, že právě u Vašeho domu je opravdu ideální?

OKNY UNIKÁ AŽ 30% TEPELNÉ ENERGIE!

u�etrete za
energie

Lidské oko nemůže teplo čili infračervené záření vnímat. Přesto všechny předměty, jejichž teplota se nachází nad bodem absolutní nuly - přibližně -273 °C - vyzařují infračervené záření. Termokamery mohou převést infračervené záření na elektrický signál a tímto způsobem unikající teplo zviditelnit.
Na obrázcích na této straně vidíme záběry pořízené termokamerou. Nahoře je záznam infračerveného záření, dole pak reálná podoba měřené části objektu.
V tomto konkrétním případě bylo dne třetího ledna letošního roku provedeno měření dvou 5-komorových plastových oken při venkovní teplotě -10°C.
První okno je opatřeno venkovní roletou AL44 a druhé okno je bez rolety.
Na termosnímku je možné určit jakékoliv množství referenčních bodů a zjistit tak jaká je přesná venkovní teplota v tomto daném místě. Ve zde uvedeném případě bod Z1 ukazuje teplotu zatažené rolety, bod Z2 teplotu fasády, bod Z3 teplotu okna s vytaženou roletou, bod Z4 teplotu země. Zatímco teploty bodů 1,2 a 4 se jen nepatrně liší od teploty okolního vzduchu (cca o 1 °C), teplota okna (bod 3) je o 9,2°C teplejší než vzduch. Z toho vyplývá, že dochází k opravdu velkým tepelným ztrátám.

PŘEDOKENNÍ ROLETY JSOU VAŠÍ NEJLEPŠÍ INVESTICÍ!

termokamera

Při dnešních cenách za energie a teplo, jsou právě předokenní rolety LOMAX ideální návratnou investicí. Předokenní roleta navíc snižuje hlučnost až o 16 dB, což ocení každý, kdo má tu smůlu, že jeho okna vedou do hlučné ulice. Dokážou ale ještě víc - ochrání okna před silným větrem, bouří a krupobitím, v létě pomáhají udržet v interiéru chladnější klima a zároveň chrání vybavení před nežádoucími slunečními paprsky. A co je v dnešní době dalším kladem předokenních rolet, je fakt, že jsou velmi účinnou překážkou pro zloděje.
Rolety rozdělujeme na typy určené pro dodatečnou montáž na již hotový dům a na typy zabudované pod omítku při realizaci novostavby nebo rekonstrukce. Záleží pouze na přání zákazníka, jaký typ rolety nebo jakou lamelu si vybere. Zda to bude lamela hliníková s polyuretanovou pěnou, hliníková extrudovaná (bezpečnostní) lamela nebo plastová lamela, která překvapí především příznivou cenou. Široký výběr z barevných provedení hliníkových lamel zase umožňuje vybrat si ideální roletu podle barvy omítky. Vodicí a koncové lišty se dodávají v jakékoliv barvě RAL nebo s dekorem dřeva (zlatý dub, mahagon apod.) Velká škála možností se nabízí i v systému ovládání předokenních rolet. Lze je ovládat mechanicky pomocí šňůrového či popruhového navijáku, nebo trubkovým elektropohonem s možností obsluhy místně nebo centrálně. Ovládání lze dokonce doplnit o časové spínače nebo rádiové řízení. Předokenní rolety LOMAX jsou zkrátka nejlepším strážcem tepla, soukromí a bezpečí každého domova.

 
Dopřejte si kvalitu
© 2021 ADEST - specialista na garážová vrata - Pardubice / Vysočina / Hradec Králové / e-mail: info@adest-vrata.cz