Vratový specialista již od roku 1996

Předokenní rolety

Předokenní rolety LOMAX

 • fit1280x720 (4)

Vyladěné předokenní rolety…Spolehlivost a bezpečí za každého počasí

Nevěříte, že rolety tepelně izolují? Ve videu uvidíte mimo jiné výsledky měření termokamerou, které nenechají nikoho na pochybách.

Ochrání vaše soukromí, v létě zabraňují přehřívání domácností a v zimě  únikům tepla přes okna. Předokenní rolety se hodí pro novostavby i rekonstrukce, snadno je ale namontujeme na jakoukoli budovu. Díky široké nabídce barev a typů lamel se navíc perfektně přizpůsobí i těm nejnáročnějším požadavkům.

Všechny rolety vyrábíme na míru a v ceně máte i odborné zaměření. Vyberte si ty své.

6 důvodů pro předokenní rolety LOMAX

 1. Tepelná úspora
  Skrze okna uniká z vašeho domu až 30 % tepla. Předokenní rolety tepelným ztrátám zabrání a přirozeně regulují teplotu v domě.
 2. Ochrana soukromí a majetku
  Rolety vás ochrání před zvědavými pohledy zvenku. Bezpečnostní článkové pružiny, které drží lamely v jedné rovině, navíc brání nežádoucímu mechanickému zdvihnutí.
 3. Dokonalé zatemnění
  Rolety dokonale zatemní interiér. Můžete tak v klidu odpočívat i přes den a zajistit si kvalitní spánek.
 4. Snížení hluku
  Naše předokenní rolety prokazatelně snižují hladinu hluku až o 16 dB. Zvuky ulice vás tak už doma rušit nebudou.
 5. Kvalitní zpracování
  Rolety ochrání vaše okna před každým rozmarem počasí a přitom si zachovají barvu i tvar. Neříkáme to jen tak – na naše rolety vám dáme pětiletou záruku.
 6. Jednoduché ovládání
  Nejjednodušší je ovládat rolety pomocí motoru. Trendem je instalace rolet s napojením na centrální systém. Před odjezdem na dovolenou jednoduše naprogramujete dobu automatického vytažení a spuštění rolet. Žádného zloděje tak ani nenapadne, že je dům prázdný. Rolety můžete ovládat i ručně.
Více o předokenních roletách LOMAX

Typy lamel

 • fit1280x720 (1)

Zateplené hliníkové lamely jsou nejdůležitější součástí rolet, protože právě ony chrání interiér před tepelnými ztrátami, hlukem a zloději. Díky jednoduchému designu je snadno sladíte s jakýmkoli typem budovy. Celkový dojem pak umocníte volbou správného designu.

Lamela BP41R

Lamela BP41R

Maximální šířka: 2800 mm
Maximální plocha: 6,5 m2

911-lamela_bp42r

Lamela BP42R

Maximální šířka: 3800 mm
Maximální plocha: 8 m2

Lamela BP55R

Lamela BP55R

Maximální šířka: 3500 mm
Maximální plocha: 8 m2

Možnosti instalace

 • fit1280x720

Předokenní rolety jsou složeny z lamel, které se pohybují ve vodicích lištách a nahoře se rolují do boxu. Ten může být buď viditelný, nebo schovaný pod omítkou.

LOMAX_ROLETY_Fasadni-box

Pro zaomítání

Předokenní rolety pro zaomítání jsou ideálním řešením pro novostavby a rekonstrukce. Roletový box se zaomítá pod omítku, proto s ním musíte počítat už ve stavebních plánech. Na velikost montážního místa je ale roleta nenáročná.

Box ve zdi nad okenním otvorem můžeme zakrýt zateplovacím fasádním systémem nebo omítkou. Rolety v každém případě obsahují ve spodní části revizní klapku, díky které se případné opravy obejdou bez nutnosti demontáže a poškození fasády.

LOMAX_ROLETY_AK-U2

Pod překlad

Nadokenní rolety pod překlad mají univerzální profil, díky kterému se snadno přizpůsobí každému okennímu rámu. Součástí boxu je izolační vložka z polystyrenu, která zajišťuje tepelný odpor až k = 0,6 W/m2k. Rolety tak skvěle udržují teplo.

Stejně jako rolety pro zaomítání, jsou i rolety pod překlad ideální pro rekonstrukce a novostavby, navíc také pro dřevostavby. Box je otočený směrem do domu, vzhled fasády je tedy čistý a nic ho neruší. Box z interiéru slouží jako revizní klapka.

LOMAX_ROLETY_Heluz

Roletové překlady

U novostaveb si můžete dopřát luxus čisté instalace rolet. Pokud máte např. roletový překlad HELUZ zapuštěný rovnou do zdiva, to znamená, že fasáda skrývá nejen box, ale i vodicí lišty, naše rolety do něj jedoduše nainstalujeme a nebudou nerušit vzhled domu.

Roletové překlady vynikají také přerušeným tepelným mostem, takže bezvadně těsní a neuniká skrz ně teplo. Údržba se provádí pohodlně díky revizní klapce.

Jednoduché ovládání

 • fit1280x720 (3)

Všechny rolety z naší nabídky můžete ovládat buď pomocí elektropohonu nebo ručně. Oba způsoby jsou jednoduché a je jen na vás, který si vyberete. Nejpohodlnější je ovládání elektropohonem, který výrazně zvyšuje životnost rolety a umožňuje napojení na inteligentní systémy ovládání (např. TaHoma).

LT 60 CSI

Trubkové elektropohony

Pro ovládání předokenních rolet nabízíme trubkové elektropohony od firem Somfy. Motory jdou ovládat dálkovým ovladačem nebo nástěnným tlačítkem. Vztahuje se na ně záruka 5 let.

 SOMFY_logo

selve-ovaldač

Přenosné dálkové ovladače Intronic

Rolety můžete pohodlně ovládat třeba z postele. Snadno také nastavíte centrální nebo skupinové ovládání.

spinaci-hodiny

Elektronické spínací hodiny

Nastavte hodiny a rolety se v zadaných časech samy uvedou do pohybu. Zmatete tak potenciální zloděje a usnadníte ovládání.

tango

Spínače a přepínače

Směrový spínač je nejjednodušší způsob ovládání rolet na elektropohon.

 

popruhový-naviják

Šňůrový a popruhový naviják

Ručně ovládané rolety nejčastěji osazujeme šňůrovým navijákem, popřípadě popruhovým, který nabízíme také v provedení do zdi.

klika-s-převodovkou

Klika s převodovkou

Pro rolety větších rozměrů nabízíme možnost ovládání pomocí kliky s převodovkou.

Záruky a garance

 • fit1280x720 (5)

Předokenní rolety LOMAX jsou vyrobeny v České republice, proto za jejich kvalitu ručíme. Garantujeme rovněž dostupné náhradní díly a ve spolupráci s dodavateli elektropohonů také záruky na motory.

 • Záruka 5 let na roletové systémy

Předokenní rolety vyrábíme z prvotřídních materiálů, proto poskytujeme 5letou záruku na nosné nepohyblivé části rolet (vodítka, boxy, spodní lišty, revizní klapky), které nepodléhají opotřebení provozem. Záruka se vztahuje na barvu a tvarovou stálost použitých materiálů.

 • Záruka 5 let na elektropohony Somfy

Kvalitu jsme hledali také u dodavatelů elektropohonů. Našli jsme ji u francouzské společnosti Somfy, která nám udělila známku Somfy Expert. Ta nás opravňuje k poskytnutí 5leté záruky na trubkové pohony rolet a rolovacích vrat.

 • Záruka 5 let na pohony Selve SP a Marantec

Stejnou výhodu jsme získali také u německých výrobců Selve a Marantec. Pětiletá záruka se tedy vztahuje i na pohonné jednotky Selve SP a Marantec.

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky?

Pro více informací nám pošlete nezávaznou poptávku, na základě které pro vás rádi vypracujeme individuální cenovou nabídku.

Nezávazná poptávka

Kde všude využijete předokenní rolety?

Venkovní rolety jsou ideálním stínícím prvkem na každé okno, ať už v rodinném domě, nebo administrativní budově. Všude tak oceníte možnost regulace pronikání slunečního záření do místností. Zároveň poskytují bezpečnostní prvek, kterým ochráníte svou nemovitost před nezvanou návštěvou.

 • V rodinných domech
  a bytech
 • Pro průmyslové
  objekty
 • Ve školách
  a kancelářích
 • V pasivních a 
  nízkoenergetických domech

Poptávkový formulář

Mám zájem o:
Odeslat